Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
avatar
Šmarčana
Število prispevkov : 7
Age : 29
Registration date : 23/05/2016

Piaggio Ciao  Empty Piaggio Ciao

Pon 23 Maj - 7:59
Živjo, lastnim si Ciaota ki sem ga kupi za 420 Evrov z Italijanskimi papirji in res v TOP stanju kar se zunanjosti tiče. Pred malo več kot pol leta sem zanj odštel še 80 evrov ker sem dal naredit neko srednjo generalko. Motor mi gre trenutno tam 40-45, med poletjem 45,3 zmerjeno z speedometrom ker je bila mašina utečena. Mi je pa velik problem da jaz Piaggiotovih mašin ne zastopm? Pri Tomosu mi je vse jasno, do sedaj sem jih imel in so res zakon! Piaggioti so pa čisto druga sorta, vse kar znam pokazat je cilinder. Nevem niti, kaj bi pridobil če bi na org cilinder dal kakšno drugo glavo? Nevem niti kako je lahko pri Piaggotu vse tako drago, pri Tomosu pa polovico ceneje. Trenutno sem nabavil Giannelija org, preko Frčomotota, sedaj hočem da bi šu moped vsaj 60. Mislim da bi org Gianelijem mogu dosežt vsaj ene 50-55 kmh. Potem bi pa še neki naredu, samo nevem kje? ne kaj? Hvala vsakemu k si bo vzel 10 minut in mi kaj obrazložu! lep dan!
Laura 69
Laura 69
Admin
Admin
Število prispevkov : 678
Age : 54
Registration date : 14/08/2010

Piaggio Ciao  Empty Re: Piaggio Ciao

Tor 24 Maj - 15:01
Seveda se da predelati tudi original cilinder,tako da podaljšaš čas izpuha,pretoka in sesanja.Na to temo sem že pisal v temi Predelava original cilindra.Sedaj ko si menjal izpuh,si menjal tudi dizo?
avatar
Šmarčana
Število prispevkov : 7
Age : 29
Registration date : 23/05/2016

Piaggio Ciao  Empty Re: Piaggio Ciao

Tor 24 Maj - 15:10
Ne nisem, ker nimam pojma niti kje bi jo pri Ciaotu lahko? oziroma in kako? bi jo sploh lahko.
Laura 69
Laura 69
Admin
Admin
Število prispevkov : 678
Age : 54
Registration date : 14/08/2010

Piaggio Ciao  Empty Re: Piaggio Ciao

Tor 24 Maj - 23:40
Žal ne vem kateri uplinjač imaš trenurno na motorju (12/10 ali 12/12).Če imaš 12/12 in blok z večjim sesalnim oknom (7,5 X 11,5) in na motor natakneš gianelli ki si ga kupil bi z primerno dizo dosegel sigurno med 50-55 km/h.Ker ne vem katera gred je treutno v motrju (obstajajo 3 originalne dožine sesanja) nabavi dize 48,50 in 52.Montiraš vedno največjo dizo in kontroliraš barvo svečke pri 1 km polno odprtem plinu. Črna preveč bencina svetlo rjava je idealka,in bela je premalo bencina in lahko zariba.To so osnove,ki jih boš moral spoznati za pravilno delovanje 2T motorja.Če nebo šlo vprašaj kaj ne gre ali pa se pripelji v Šiško pa ti lahko približno razložim.
avatar
Šmarčana
Število prispevkov : 7
Age : 29
Registration date : 23/05/2016

Piaggio Ciao  Empty Re: Piaggio Ciao

Sre 25 Maj - 6:45
Laura zate vem da si ti strokovnjak za vse te "mašince", ampak zakaj potem drugi dajo samo izpuh gor? brez kakšnega povečanja dize? ali kaj?
Laura 69
Laura 69
Admin
Admin
Število prispevkov : 678
Age : 54
Registration date : 14/08/2010

Piaggio Ciao  Empty Re: Piaggio Ciao

Sre 25 Maj - 11:53
Ne vem zakaj Smile.Drugače je pa logično kar se tiče dize.Če montiraš izpuh,ki ima večjo propustnost plinov,bo motor šel na višje obrate,kar pa originalna diza ne bo zmogla več polniti motor z dovolj mešanice.Premalo bencina pomeni tudi premalo mazanja,ker je pač olje v bencinu.Saj ne rečem,da motor na premajhno dizo ne deluje,samo vprašanje časa je kako dolgo bo deloval sploh v vročih dnevih.
avatar
Šmarčana
Število prispevkov : 7
Age : 29
Registration date : 23/05/2016

Piaggio Ciao  Empty Re: Piaggio Ciao

Sre 25 Maj - 17:43
Saj motor ne bo in ni namenjen za vsakodnevno uporabo, je na vikendu, na vikendu sem sedaj res samo med vikendi gor, med poletnimi pa kakšen teden za dušo..drugače pa moped počiva, na suhem, spucan in podobno!
avatar
Šmarčana
Število prispevkov : 7
Age : 29
Registration date : 23/05/2016

Piaggio Ciao  Empty Re: Piaggio Ciao

Ned 29 Maj - 14:05
Moped gre 52 kmh, izmirjeno z speedometrom. Lahko pričakujete tudi video. lp.
avatar
Šmarčana
Število prispevkov : 7
Age : 29
Registration date : 23/05/2016

Piaggio Ciao  Empty Re: Piaggio Ciao

Pon 30 Maj - 14:08
Recimo kateri setup bi mi priporočali za mojega čaota če bi mel 150 odveč?
avatar
Šmarčana
Število prispevkov : 7
Age : 29
Registration date : 23/05/2016

Piaggio Ciao  Empty Re: Piaggio Ciao

Tor 31 Maj - 8:05
[You must be registered and logged in to see this link.]
Sponsored content

Piaggio Ciao  Empty Re: Piaggio Ciao

Nazaj na vrh
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu